Кой допусна болниците да бъдат търговски дружества? Кога здравеопазването стана стока?
Кой реши да се увеличава с десетки проценти годишно финансирането на частни болници? Неясно ли беше, че това е за сметка на държавните?
Направена ли е проверка за политически връзки с ръководствата на частни лечебни заведения в област Враца?
Правени ли са проверки какво доплащане се иска от пациентите на частните болници за услуги, които иначе се плащат от НЗОК?
Ще има ли разследване за неизгоден договор на държавната болница с частна клиника, за който говори здравният министър проф. Николай Нанков?
От колко време не са обновявани цените, по които НЗОК плаща? Колко са се повишили за това време лекарствата и консумативите?
Как се допуска основното лечебно заведение на една област да натрупа дългове над 10 млн. лв. и какво направи Министерство на здравеопазването през това време?
Какво се случва с една „фалирала“ болница? Какво се случва с хората от една област, които губят достъпната и безплатна медицинска помощ, гарантирана им от Конституцията?
Колко струват „кампаниите“ за връщане на българите от чужбина и докладите за липсата на медицински персонал на фона на болници, в които заплащането, битовите условия, оборудването и перспективите могат да се опишат „от лошо към по-лошо“?
След няколко месеца повечето медии и българи ще са забравили болницата във Враца. Задава се същият проблем с болницата в Перник, задават се и в други части на България. Преките включвания в централните новини ще се местят от град на град. Пациентите, уви, често не могат.